بارگذاری...

Pixi.

قالب حرفه ای پیکسی اولین بار در ایران توسط گروه اتوماتیک در سایت راستچین از سایت مرجع خریداری شده و بصورت حرفه ای فارسی سازی شده است.

آدرس:تهران خیابان الوند شمالی نرسیده به بلوار حکیم
تلفن:02188950000
ایمیل: rtl.automatic@gmail.com

گزارش برنامه تنگه واشی

سرپرست: مهدی محقق حضرتی

زمان برگزاری برنامه: ۱۳/۴/۱۳۸۴

شرکت کنندگان: ۲۹ نفر از دانشجویان ( چون اسم همه را بلد نیستم نمی نویسم )

 

شرح برنامه: قرار بود ساعت ۶:۳۰ روز دوشنبه بعد آخرین امتحان دانشجویان همه جلوی در رشت حاضر باشند. من هم آمدم. تا ساعت ۷ منتظر بچه ها بودیم. خانم عصاره گفت که خانم روزبه جوان به علت کسالت نمی توانند سرپرستی برنامه را بر عهده داشته باشند. این شد که خودشان به سرپرستی منصوب شدند. مصطفی پاینده هم آمد و من خیلی از این بابت خوشحال شدم. چون تقریبا بین بچه های گروه فقط او بود که مسیر را به خوبی بلد بود و تازه سال قبل هم سرپرست برنامه تنگه واشی خودش بود که این موضوع خیلی به ما کمک می کرد. تقریبا ساعت ۱۱ بود که رسیدیم به پارکینگ. پیاده شدیم و جلسه معارفه کوتاهی داشتیم و من به عنوان جلودار و مصطفی به عنوان عقب دار گروه را به سمت تنگه حرکت دادیم. همینجا بود که من از طرف خانم عصاره به عنوان سرپرست برنامه منصوب شدم. تنگه اول و بعد از یک ساعت تنگه دوم را رد کردیم و به پای آبشار رسیدیم. هوا خیلی گرم بود و آب خیلی خنک. شدت جریان آب هم در محل های باریک زیاد می شد. حدود  نیم ساعت کنار آبشار بودیم. با بچه ها وارد حوضچه ای که در پای آن تشکیل شده بود شدیم و سرتا پا خیس خالی شدیم  و بعد هم بیرون آبشار گروهی ایستادیم و عکس انداختیم. هوا آنقدر گرم بود که تا زمان ایستادن برای ناهار تقریبا خشک شده بودیم. در جایی بین دو تنگه که سایه خوبی داشت و دور آن حصاری کشیده بودند برای ناهار و نماز ایستادیم. ساعت ۲:۳۰ بود. این مکان دستشویی هم دارد که گویا تنها دستشویی در این منطقه است. ساعت ۴ حرکت کردیم. در تنگه اول که آثار باستانی زیبایی از زمان فتحعلی شاه دارد برای عکس انداختن ایستادیم. ساعت ۵ پای مینی بوس ها بودیم. حساب ها را راست و ریس کردیم و از کسانی که هزینه برنامه را نداده بودند هزینه ها را دریافت کردیم. مبلغ برنامه ۲۵۰۰ بود. ساعت ۵:۳۰ راه افتادیم. تقریبا ساعت ۱۰:۳۰ شب بود که رسیدیم به دانشگاه. البته بچه ها سر راه پیاده می شدند.

نکات و توصیه های قابل توجه در برنامه تنگه واشی: مسیر بسیار طولانی است و خسته کننده. مخصوصا اگر مینی بوس ها آرام حرکت کنند و یکی در میان جریمه شوند. ۱۰ ساعت حرکت با مینی بوس برای رسیدن به محلی برای تفریح که مجموعا ۶ ساعت بیشتر در آن نیستید نمی ارزد. اگر اتوبوس یا مینی بوس بهتری گیرتان نیامد این برنامه را برای سالهای آینده توصیه نمی کنم. هوا گرم بود و آب ناکافی. در مسیر برگشت آب همه تمام شده بود. مسیر جایی برای برداشتن آب وجود ندارد پس بهتر است برای مصرف یک روزتان آب همراه داشته باشید. حتما دوربین همراهتان باشد چون منطقه تنگه واشی مناظر طبیعی فراوانی دارد و بسیار قشنگ است. یکی از مینی بوس ها لامپ جلو نداشت و ما مجبور شدیم در مسیر برگشت کاملا با مینی بوس جلویی حرکت کنیم تا مشکلی پیش نیاید. بنابراین توصیه می شود در انتخاب وسیله دقت بیشتری شود و به صرف آشنایی با راننده اکتفا نشود. برگشتنی برای احساس نکردن طول راه ۳ ساعت مافیا بازی کردیم که راه خوبی برای پر کردن وقت است و بازی کردن آن در چنین مسیرهایی توصیه می شود. از الزامات این برنامه دمپایی بود که خوشبختانه همه آورده بودند و در این مورد مشکلی نداشتیم. در این برنامه افرادی حضور داشتند که برای اولین بار در برنامه های گروه شرکت می کردند. . البته باید بگویم کسانی که امسال با ما نیامدند واقعا فرصت عالی را از دست دادند چون که خیلی خوش گذشت. همیشه تعدادی از بچه ها سر راه سوار و سر راه پیاده می شوند. این موضوع همیشه مشکلاتی به وجود آورده است. بهتر است قبلا هماهنگی ها صورت گیرد تا وقت هدر نرود. بعضی از کسانی که قول حضور در برنامه را داده بودند نیامدند. من شدیدا از این افراد گله دارم. چون اولا هزینه عدم حضور آنها در بین سایر افراد پخش می شود و ثانیا آنها حق کسانی که می خواستن بیایند و به علت پر بودن جا نتوانستند حضور داشته باشند را ضایع کردند. به نظر من از این به بعد باید رفتار شدیدتری با این افراد داشت.

و اما نکته آخر: همیشه مقداری پول اضافی همراه داشته باشید تا در مواقع اضطراری بتوانید از آن استفاده کنید. ( حقیقتا این موضوع چقدر مهم است ).

در پایان باید از آقای پاینده و خانم عصاره تشکر کنم چون بدون کمک آن ها سرپرستی این برنامه با مشکل اساسی مواجه می شد. ( شاید هم من اسما سرپرست این برنامه بودم و رسما یک گروه سه نفره این برنامه را اداره کرد ).